Összesen 14 találat
Megújult receptúrával készülő PLA filamentünk az eddiginél is pontosabb, szebb, könnyebb nyomtatatást tesz lehetővé. A fejlesztés során fontos szempont volt, hogy minden nyomtatón könnyű legyen dolgozni vele, valamint hogy alacsonyabb hőfokon (190-205 C) is jól nyomtatható legyen.
Telített színek, már egy rétegben történő nyomtatáskor ugyanazt a színt kapjuk, mint a tekercsen lévő anyagé. A Filaticum PLA széles hőmérsékleti és nyomtatási sebességtartományban nyomtatható szál, fűtött asztal nélkül és nyitott terű 3D nyomtatóval is jó nyomtatási minőség érhető el.
A Filaticum PLA Advanced nyomtatószál PLA alapanyagát speciálisan 3D nyomtatásban használt filamentekhez fejlesztették ki, amelyek így magasabb nyomtatási igényeket elégítenek ki. Az ezzel a szállal kinyomtatott tárgy szívósabb, erősebb.
A PLA Advanced hőállósága is magasabb, akár 85 0C, amellyel a PETG és ABS filamentekkel szemben is versenyben marad. Az anyag kevésbé törékeny, a kiváló rétegtapadással pedig kimagaslóan egyenletes felületet, precízebb nyomtatást érhetünk el. Ha a nyomtatást magasabb hőmérsékleten végezzük, a tárgy felülete fényesebb, alacsonyabb hőmérsékleten matt lesz, ez természetesen függ a nyomtatótól is.
A Filaticum PLA Advanced nyomtatószálunk továbbfejlesztett változata, mechanikai tulajdonságait tekintve magasabb minőséget kínáló filament. PLA alapanyaga speciálisan a 3D nyomtatásban használt filamentekhez készült, amelyet további adalékanyagokkal tettünk még különlegesebbé, és ezzel a PETG és ABS alternatívájaként használható. A PLA Advanced filamenttől az különbözteti meg, hogy a PRO szálból kinyomtatott tárgyak sokkal rugalmasabbak és ütésállóbbak.
A Filaticum PLA Advanced PRO egy igazán felhasználó barát, könnyen kezelhető filament. Az asztalhoz könnyen tapad, rétegtapadása is kiváló, ezzel egyenletes felületet, precízebb nyomtatást biztosít. A jobb mechanikai tulajdonságok eléréséhez szükséges a magasabb nyomtatási hőmérséklet (225C0).
Egyedi, különleges felületű tárgyak készíthetők a Filaticum Fuzzy filamentből. Az FDM 3D nyomtatásra jellemző rétegek elmosódnak, szinte eltűnnek, mivel felettük egy „bolyhos” felület alakul ki. Mindehhez egy matt hatás társul.
A Filaticum Fuzzy egy PLA-ból készült filament, használatakor alapvetően a PLA nyomtatási beállításokból érdemes kiindulni, de a nyomtatott tárgy felületi struktúrája a hőmérséklet változtatásával módosítható. 200 -240 °C közötti tartományban érdemes kipróbálni, milyen felületet eredményez az eltérő nyomtatási hőmérséklet. Javasolt tálca hőmérséklet: 60 °C.
Még különlegesebb megjelenéshez az alacsonyabb flow beállítással egyfajta „kráteres felület” érhető el.
Az egyedi felület mellett nagyon jó az anyag ütésállósága is, továbbá könnyen csiszolható, utómunkálható és jól ragasztható. A nyomtatás Z irányú tapadása is jobb, mint a hagyományos PLA nyomtatószálaké.
A jellegzetes felület eléréséhez a filament a PLA mellett adalékokat is tartalmaz, emiatt a szokásosnál valamelyest merevebb. A filament karakteréből adódóan szálazásra hajlamos, de ez nyomtatás után könnyen és nyom nélkül eltávolítható.
A tekercsek súlya 750 gramm, de hosszát tekintve ugyanannyi filamentet tartalmaz, mint az 1 kg-os kiszerelésű PLA filament, így a szükséges anyagmennyiséget eszerint kell kalkulálni.
A Filaticum PLA Budget nyomtatószálak hasonlóan a többi Filaticum PLA termékhez kiváló nyomtatási eredményt biztosítanak. Zsugorodásuk minimális, akár fűtetlen asztalon is jól használhatók. A fekete, fehér, kék, piros és ezüstszürke színekben elérhető szálak 750 grammos tekercseken kedvező áron vásárolhatók meg.
A Filaticum Engineering szálat széles körű ipari alkalmazásra fejlesztettük. A Filaticum Engineering-ből kinyomtatott tárgyak hőállósága kiemelkedően magas, akár 120 0C-os hőnek is ellenállnak. Mindez a tárgy utólagos hőkezelése nélkül érhető el. A Filaticum Engineering más külső behatásoknak is sokkal jobban ellenáll, mint a normál PLA alapanyagok: magas az ütés- és törésállósága, ezért kiváló alapanyag olyan tárgyak elkészítéséhez, amelyek például ipari környezetben ilyen hatásoknak vannak kitéve.
A Filaticum Foam anyagból kinyomtatott tárgyak habos, szivacsos szerkezetűek. A hab nyílt cella szerkezetű és kemény. A habszerkezetnek köszönhetően a rétegek alig láthatóak, a felület szép sima. Szükség szerint azonban könnyen csiszolható, vágható, festhető, alakítható anyag. A drapp színváltozat természetes hatású, a fekete pedig egy különlegesen csillogó matt felület.
A hab szerkezete, a felület minősége, struktúrája a nyomtatási beállítások változtatásával nagymértékben befolyásolható. A műszaki igényeknek megfelelő sűrűségű és szerkezetű tárgyak készíthetők a paraméterek megfelelő beállításával.
Magasabb hőmérsékleten, kisebb adagolással és sebességgel, nagy fúvókával érhető el a legkönnyebb hab. Ha a standard PLA beállítást alkalmazzuk, akkor egy ütésálló, kompakt, keményebb hab keletkezik. A Filaticum Foam szálból készült tárgy sűrűsége a standard PLA-ból nyomtatott tárgyénak 50-60%-a, és beállítástól függően akár 0,6 g/cm3 és 1,2 g/cm3 közötti érték között variálható.
A Filaticum Foam jó választás olyan esetekben, ahol a könnyű 3D nyomtatott tárgyra van szükség, pl. autóiparban, modellezésben, öntészetben. A habszerkezet előnyeit művészeti tárgyak, szobrok, vagy például aktív biológiai szubsztrát készítése során lehet jól kihasználni. Kitöltő support anyagként is alkalmazható.
A Filaticum Semiflex egy lágy, rugalmas nyomtatószál. Az ebből a filamentből nyomtatott tárgyak a nem törnek vagy deformálódnak, ha azokat mérsékelten meghajlítják, hanem visszanyerik eredeti alakjukat.
A szál Shore keménységi mutatója 95, összehasonlításképpen ez az érték jellemzi például egy bevásárlókocsi kerekének anyagát.
A Filaticum Semiflex filament már a tekercsen is egy hajlékony, könnyen, törés és megnyúlás nélkül tekerhető anyag. Nyomtatás után is megőrzi lágyságát, ezért különféle befogók, csillapítók, illetve olyan tárgyak nyomtatására is alkalmas, amelyeknél fontos, hogy ne karcoljanak más felületeket.
A PLA alapanyagnak köszönhetően más rugalmas nyomtatószálak többségénél jóval egyszerűbb a nyomtatása, különleges nyomtatót nem igényel.
Nyomtatásához alacsonyabb sebesség (50 mm/s) vagy magasabb hőfok (215, max. 220 °C) ajánlott.
Az egyedi receptúrának köszönhetően a Filaticum PLA High Impact nyomtatószál akár még a PETG anyagoknál is magasabb ütésállósságot biztosít a kinyomtatott tárgynak.
A filament rugalmassága a polipropilénhez hasonló, a nyomtatása azonban olyan egyszerű, mint bármely PLA nyomtatószálé.
A filament ütésállósága nagyban függ a nyomtatási paraméterektől, előnyös a magasabb hőmérsékleten – akár 225 0C – történő nyomtatás.
A Filaticum Electrical termékek elsősorban az elektronikai- és autóiparban használják, ahol a nyomtatott tárgy elektrosztatikus feltöltődése károsíthatja a terméket. A Filaticum CONDUCTIVE, ESD vagy ANTISTATIC szálakból nyomtatott tárgyak a speciális szén- és vegyi adalékok miatt nem töltődnek fel elektrosztatikusan. Ezenkívül a por és a finom szennyeződés sem tapad a tárgyak felületére.
Elsősorban kísérleti úton lehet meghatározni,hogy melyik alkalmazáshoz melyik nyomtatószál felel meg a legjobban. Ez függ a tárgyak elektromos és mechanikai követelményeitől, valamint a 3D nyomtatási paraméterektől. A Filaticum Antistatic rendelkezik a legjobb mechanikai tulajdonságokkal, a leginkább hasonlít a standard PLA-hoz. A Filaticum Conductive a legridegebb, a vezetőképesség miatt alkalmazott nagy mennyiségű szén és szénszál miatt. A Filaticum ESD valahol a középső tartományban helyezkedik el.
A Filaticum ESD megaohm nagyságrendű felületi ellenállást biztosít, de ez nagymértékben függ a nyomtatott tárgy méretétől és alakjától. Alapszabályként elmondható, ha magasabb a nyomtatási hőmérséklet, akkor a felületi ellenállás alacsonyabb.
A megfelelő nyomtatási eredmény érdekében 210-240 °C-os nyomtatási hőmérséklet, legalább 0,4 mm-es fúvóka és 60 mm/sec-nál nem magasabb nyomtatási sebesség javasolt. Asztal hőmérséklet 40-60 °C, általában bármilyen asztalfelület megfelelő, a kapton lapon a letapadás nagyon erős.
A Filaticum Electrical termékeket elsősorban az elektronikai- és autóiparban használják, ahol a nyomtatott tárgy elektrosztatikus feltöltődése károsíthatja a terméket. A Filaticum CONDUCTIVE, ESD vagy ANTISTATIC szálakból nyomtatott tárgyak a speciális szén- és vegyi adalékok miatt nem töltődnek fel elektrosztatikusan. Ezenkívül a por és a finom szennyeződés sem tapad a tárgyak felületére.
Elsősorban kísérleti úton lehet meghatározni, hogy melyik alkalmazáshoz melyik nyomtatószál felel meg a legjobban. Ez függ a tárgyak elektromos és mechanikai követelményeitől, valamint a 3D nyomtatási paraméterektől. A Filaticum Antistatic rendelkezik a legjobb mechanikai tulajdonságokkal, a leginkább hasonlít a standard PLA-hoz. A Filaticum Conductive a legridegebb, a vezetőképesség miatt alkalmazott nagy mennyiségű szén és szénszál miatt. A Filaticum ESD valahol a középső tartományban helyezkedik el.
A Filaticum Conductive megaohm nagyságrendű felületi ellenállást biztosít, de ez nagymértékben függ a nyomtatott tárgy méretétől és alakjától. Alapszabályként elmondható, ha magasabb a nyomtatási hőmérséklet, akkor a felületi ellenállás alacsonyabb.
A megfelelő nyomtatási eredmény érdekében 210-240 °C-os nyomtatási hőmérséklet, legalább 0,4 mm-es fúvóka és 60 mm/sec-nál nem magasabb nyomtatási sebesség javasolt. Asztal hőmérséklet 40-60 °C, általában bármilyen asztalfelület megfelelő, a kapton lapon a letapadás nagyon erős.
Az üvegszállal erősített filament erőssége, keménysége és hőállósága messze túlmutat a standard PLA jellemzőin. Akár 100 0C hőmérsékletnek is ellenáll. A biopolimer alapanyagú filament Filaticum Glass Reinforced szálból nyomtatott tárgyak vetemedése nagyon kismértékű. Javasolt kiinduló nyomtatási paraméterek: 215 0C-os nyomtatófej, 60 0C-os tálca. Nagyobb mennyiségű folyamatos nyomtatás (1-2 kg felett) esetén kopásálló nyomtatófej használata javasolt, ilyenkor a nyomtatási paramétereket a nyomtatófejhez kell igazítani.
A PETG ideális választás az olyan nyomtatásokhoz, ahol fontos a jó, megbízható alaktartás és a magas hőállóság. A PETG-ből nyomtatott tárgyak 80°C hőmérsékleten sem veszítik el alakjukat, és kémiai behatásoknak (vegyszereknek, oldószereknek, biológiailag aktív közegnek) is jól ellenállnak. A nyomtatás a PETG-vel szinte olyan egyszerű, mint a PLA alapanyagú szálakkal. Sokak számára fontos szempont, hogy a PETG-vel való nyomtatás szaghatással nem jár. Javasolt nyomtatási hőmérséklet: Nyomtatófej: 245 – 250°C Fűtött asztal: 80°C
Új generációs ABS filament tartósabb, ütésállóbb, hőállóbb tárgyak nyomtatásához. Az autóipari minőségű alap- és adalékanyagoknak köszönhetően a Filaticum ABS-ből nyomtatott tárgy zsugorodása nagyon alacsony, ugyanakkor az ütésállósága kiemelkedően magas. A nyomtatott tárgy felülete matt, selymes hatású.