Leírás
A PETG ideális választás az olyan nyomtatásokhoz, ahol fontos a jó, megbízható alaktartás és a magas hőállóság. A PETG-ből nyomtatott tárgyak 80°C hőmérsékleten sem veszítik el alakjukat, és kémiai behatásoknak (vegyszereknek, oldószereknek, biológiailag aktív közegnek) is jól ellenállnak. A nyomtatás a PETG-vel szinte olyan egyszerű, mint a PLA alapanyagú szálakkal. Sokak számára fontos szempont, hogy a PETG-vel való nyomtatás szaghatással nem jár. Javasolt nyomtatási hőmérséklet: Nyomtatófej: 245 – 250°C Fűtött asztal: 80°C
Az 1 kg-os Filaticum termékeket átlátszó műanyag csévére tekercselve hozzuk forgalomba. A Filaticum tekercseket műanyag zsugorfóliával zárjuk, majd egy környezetbarát kartondobozban helyezzük el, amit szintén zsugorfóliával borítunk.
Filamentjeink a webshopban rendelhetők továbbá 2,5 kg-is kivitelben is.
Ha nagyobb (4,5 kg, 9 kg) tekercsre van szüksége, keressen bennünket elérhetőségeinken!
A termék alapanyaga PETG.
A speciális adalékanyagoknak és pigmenteknek köszönhetően a Filaticum PLA-t könnyű nyomtathatóság és telített színek jellemzik. Már egy rétegben történő nyomtatáskor is a tárgy színe ugyanolyan lesz, mint a tekercsen lévő filamenté. Széles hőmérsékleti és nyomtatási sebességtartományban nyomtatható szál. A Filaticum PLA fűtött asztal nélkül is használható, és nyitott terű 3D nyomtatóval is jó nyomtatási minőség érhető el.
Egyedi, különleges felületű tárgyak készíthetők a Filaticum Fuzzy filamentből. Az FDM 3D nyomtatásra jellemző rétegek elmosódnak, szinte eltűnnek, mivel felettük egy „bolyhos” felület alakul ki. Mindehhez egy matt hatás társul.
A Filaticum Fuzzy egy PLA-ból készült filament, használatakor alapvetően a PLA nyomtatási beállításokból érdemes kiindulni, de a nyomtatott tárgy felületi struktúrája a hőmérséklet változtatásával módosítható. 200 -240 °C közötti tartományban érdemes kipróbálni, milyen felületet eredményez az eltérő nyomtatási hőmérséklet. Javasolt tálca hőmérséklet: 60 °C.
Még különlegesebb megjelenéshez az alacsonyabb flow beállítással egyfajta „kráteres felület” érhető el.
Az egyedi felület mellett nagyon jó az anyag ütésállósága is, továbbá könnyen csiszolható, utómunkálható és jól ragasztható. A nyomtatás Z irányú tapadása is jobb, mint a hagyományos PLA nyomtatószálaké.
A jellegzetes felület eléréséhez a filament a PLA mellett adalékokat is tartalmaz, emiatt a szokásosnál valamelyest merevebb. A filament karakteréből adódóan szálazásra hajlamos, de ez nyomtatás után könnyen és nyom nélkül eltávolítható.
A tekercsek súlya 750 gramm, de hosszát tekintve ugyanannyi filamentet tartalmaz, mint az 1 kg-os kiszerelésű PLA filament, így a szükséges anyagmennyiséget eszerint kell kalkulálni.